جشنواره تابستانه کانون فیلم و عکس پلی تکنیک
دوشنبه 16 مرداد 1385
شروع کلاس ها

خبرهای جدید این هست که دیروز کارگاه عکاسی نگاتیو برگزار شد. کلاس خوبی بود.

امروز هم کلاس کارگردانی آقای فرزاد موتمن و نقد عکس آقای مهران مهاجر تشکیل شد. دوتا کلاس به علت عقب افتادن کلاس آقای موتمن که در پست قیلی هم اشاره کردم تداخل زمانی داشت.اما از هفته ی دیگه به همان روالی که در برنامه اعلام کردیم برگزار می شود. شخصاً کلاس آقای مهاجر رو شرکت کردم که خیلی عالی بود و ۳ ساعت سر کلاس بودیم. با کلی سوال که هر دقیقه من و بچه ها می پرسیدیم. در مورد کلاس آقای موتمن بچه ها خیلی راضی بودند. گزارش کلاس ها رو روی وبلاگ در روزهای آینده قرار می دهم.


یکشنبه 15 مرداد 1385
برگزاری کلاس ها

آقای موتمن دیروز به ما خبر دادند که مشکلی دارند و کلاس را به جای روز یکشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۳ به طور استثنا روز دوشنبه در همین ساعت تشکیل بدهیم. اما برنامه های جلسات دیگر ایشان در همان روز یکشنبه و سه شنبه تشکیل می شود.

کارگاه عکاسی امروز ساعت ۱۴ تشکیل می شود.

 ما در طول برگزاری جشنواره از متقاضیان ثبت نام می کنیم. ثبت نام مهلت خاصی ندارد.

کلاس نظریه فیلم آقای مازیار اسلامی روز ۲۴ مرداد تشکیل می شود. متقاضیان این کلاس برای ثبت نام در طی این هفته و هفته ی آینده می توانند اقدام کنند.

 


شنبه 14 مرداد 1385
چاپ آگهی کانون فیلم در روزنامه شرق

بالاخره آگهی ما در شرق چاپ شد، در صفحه سینما. اما چند نکته:

اول این که امروز، شنبه، کلاس مستند آقای تهامی نژاد و انیمیشن آقای عالمی به علت نرسیدن به حد نصاب تشکیل نمی شود.

دوم، فردا کلاس کارگردانی و کارگاه عکاسی آقای پورسعید تشکیل خواهد شد.

سوم، کلاس نقد عکس مهران مهاجر هم دوشنبه تشکیل خواهد شد.

 


جمعه 13 مرداد 1385
دو نکته مهم!

اولا، این که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام به صورت تلفنی با شماره های ۰۹۳۲۹۱۱۵۰۶۱ و یا ۰۹۳۲۹۰۹۸۶۲۵ تماس بگیرید.

ثانیا، اگر در قسمت پرسش و پاسخ وبلاگ مطلبی طرح بشه و یا به ما ایمیلی زده بشه ما سعی می کنیم در عرض کمتر از ۱۰-۱۲ ساعت پاسخ بدیم و یا به کسی که میل زده اطلاع بدیم که ایمیلش به دستمون رسیده، چنانچه سوالی رو مطرح کردید و یا به ایمیل زدید و از پاسخ خبری نشد مطمئن باشید که از شما به دست ما چیزی نرسیده و برای انجام کارتون دوباره اقدام کنید.


چهارشنبه 11 مرداد 1385
اعتماد ملی، متشکریم!

روزنامه اعتماد ملی علاوه بر درج خبر جشنواره فیلم و عکس پلی تکنیک دیروز نسبت به درج آگهی این برنامه اقدام کرد. نحوه انعکاس و درج به موقع این آگهی هم کمک شایانی به ما می کند تا بتوانیم برنامه های خود را به اطلاع علاقه مندان برسانیم و هم به دوستانی که تمایل دارند در این گونه برنامه ها شرکت کنند را راهنمایی می کند.

لازم به ذکره، در این چند روز که ثبت نام داشتیم استقبال از کلاس کارگردانی(فرزاد موتمن)، تئوری فیلم(مازیار اسلامی) و کارگاه عکاسی(جواد پورسعید) بیشتر از بقیه کلاس ها و کارگاه ها بوده و کلاس نقد عکس(مهران مهاجر) به لحاظ استقبال مخاطب بعد از این سه در رده چهارم هست.


چهارشنبه 11 مرداد 1385
بازدید گسترده کاربران از وبلاگ کانون فیلم و عکس
علیرغم این که فقط ۵ روز از به کار افتادن وبلاگ کانون فیلم و عکس دانشگاه صنعتی امیرکبیر می گذرد این وبلاگ با مراجعه نسبتا گسترده کاربران مواجه شده است. همان طور که در خود وبلاگ هم دیده می شود در این ۵ روز بیش از ۴۰۰ مرتبه از این وبلاگ بازدید شده است، که بنابراین تاکنون به طور متوسط روزانه بیش از ۸۰ نفر از این وبلاگ بازدید کرده اند.

چهارشنبه 11 مرداد 1385
بازتاب برگزاری جشنو اره فیلم و عکس پلی تکنیک در رسانه ها

در پی برگزاری جشنواره تابستانه کانون فیلم و عکس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رسانه های گروهی اقدام به پوشش خبری این برنامه کردند. ایسنا در این رابطه نوشته: «به گزارش سرویس صنفی فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کلاس کارگردانی با حضور استاد فرزاد مؤتمن، نظریه فیلم با حضور استاد مازیار اسلامی، کارگاه انیمیشن با حضور استاد اردشیر عالمی، فیلم مستند با حضور محمد تهامی نژاد، نقد عکس با حضور استاد مهران مهاجر و کارگاه عکاسی نگاتیو با حضور جواد پورسعید برگزار خواهد شد.» سایت اخبار روز هم گفته: «دیگر برنامه ی کانون فیلم و عکس پلی تکنیک در فصل تابستان نمایش و نقد فیلم به صورت هفتگی است. فیلم های انتخابی برای هر هفته و منتقدین مربوطه متعاقبا اعلام خواهد شد.» ادوارنیوز هم خبر جشنواره رو پوشش داده و روزنامه اعتماد ملی هم گفته: «گفتنی است که جشنواره تابستانه پلی تکنیک در سال های گذشته در حوزه های اندیشه و علوم اجتماعی نیز تشکیل شده است و استادان و چهره های برجسته این حوزه ها از جمله عبدالکریم سروش، بابک احمدی و مراد ثقفی در آن حضور داشته اند. امسال به دلایل نامشخصی این کلاس ها و دورهای تابستانی برگزار نشده است.»

علاوه بر سایت های خبری، وبلاگ های زیادی نیز به خبر جشنواره تابستانه کانون فیلم پلی تکنیک رو پوشش دادند که از جمله می توان به وبلاگ های «سخن از آزادی ناتمام است» و «زن نوشت» و... اشاره کرد.


جمعه 6 مرداد 1385
پوستر جشنواره

جمعه 6 مرداد 1385
ثبت نام آغاز شد

 

 

ثبت نام در برنامه های جشنواره تابستانه کانون فیلم و عکس پلی تکنیک آغاز شد. چند نکته حایز اهمیت و قابل توجه:

 

۱- ثبت نام همه روزه به جز پنج شنبه و جمعه، از ساعت ۱۱ الی ۱۶ انجام خواهد شد.

 

۲- محل ثبت نام: خیابان حافظ - دانشگاه صنعتی امیرکبیر(پلی تکنیک تهران) - ساختمان کانون های فرهنگی-هنری - کانون فیلم و عکس

 

۳- برای کسب اطلاعات بیشتر چند راه وجود دارد: مراجعه به پست های قبلی همین وبلاگ، گذاشتن کامنت و پرسیدن سوال ها، ای-میل زدن و پرسیدن سوال ها (sina_matlabi@yahoo.com)، تماس با شماره های ۱-۶۴۵۴۳۱۱۰ (داخلی ۱۰۷) در وقت های ثبت نام، مراجعه به کانون فیلم در مواقع ثبت نام

 

۴-  ثبت نام به صورت تلفنی و اینترنتی هم انجام خواهد شد. برای ثبت نام تلفنی در وقت های ثبت نام با شماره بالا تماس بگیرید. و برای ثبت نام اینترنتی به sina_matlabi@yahoo.com میل بزنید و در میل خود چند چیز را فراموش نکنید: نام و نام خانوادگی(کامل)، شماره تماس، دانشجو هستید یا خیر(کدام دانشگاه و چه رشته ای)، تمایل به ثبت نام در کدام کلاس(ها) یا کارگاه(ها) را دارید.

 

۵- برای اطلاع از وجه کلاس ها و کارگاه ها در وقت های ثبت نام با شماره های فوق تماس گرفته یا حضورا مراجعه نمایید. قابل توجه این که برنامه های کانون فیلم و عکس پلی تکنیک، به جهت دانشجویی بودن، در مقایسه با موسسات سطح شهر، با هزینه بسیار نازل برگزار می گردد.

 

۶- ظرفیت کلاس ها محدود است. در صورت تمایل هر چه سریعتر اقدام نمایید.

 

۷-  جشنواره از شنبه ۱۴ مرداد آغاز می شود (به جز کلاس نظریه فیلم / مازیار اسلامی) و به مدت ۶ هفته (۲۴ شهریور) به طول خواهد انجامید. کلاس ها معمولا ۱۰-۱۲ جلسه ای هستند.


جمعه 6 مرداد 1385
عناوین کارگاه انیمیشن، عکاسی و کلاس فیلم مستند

کارگاه انیمیشن سازی :

تبلیغات و انیمیشن

آموزش نرم افزارهای انیمیشن سازی

کارگاه عکاسی :

آموزش چاپ عکس سیاه و سفید

آموزش تکمیلی و مقدماتی سیاه و سفید

کلاس فیلم مستند :

آشنایی تکمیلی و مقدماتی با فیلمنامه و فیلم مستند

 


جمعه 6 مرداد 1385
عناوین کلاس تئوری فیلم

1-  نشانه شناسی

2- نظریه ی روانکاوانه ی فیلم

3- مؤلف گرایی در سینما

و ...

علاقه مندان می توانند با مطالعه کتابهای نمونه زیر با مطالعه بیشتری در کلاسها شرکت کنند:

بارت و سینما (رولان بارت)، نشانه شناسی و ساختارگرایی (علاء الدین طباطبایی)، هنر امر متعالی و مبتذل (اسلاووی ژیژک)، فصلنامه ارغنون/ شماره 23/ ویژه نامه نظریه فیلم. قابل ذکر است کلاسهای آقای مازیار اسلامی از تاریخ 24 مرداد ماه آغاز می شود.


جمعه 6 مرداد 1385
عناوین کلاس کارگردانی

1-  زبان فیلم ، انواع فیلم سازها و شکل های بیانی فیلم

2-  تدوین موازی

3- کارگردانی فیلم های خبری، مستند و داستانی، دستور زبان فیلم

4- اصل مثلث

5- گفتگوی دو نفره، سه نفره ، چهار نفره و بیشتر

6- صحنه های گفتگودار ساکن

7- حرکت در سینما

8- برش بعد از حرکت

9- حرکت

10- ورود به نما / خروج از نما

11- میزانسن و نحوه قرار گرفتن بازیگران مقابل دوربین

12- نماها و پلانهای اصلی

13- موارد بصری غیر متعارف

14- انواع حرکت بازیگران

15- تدوین

16- حرکات دوربین

17- قوانین بنیادین حرکت دوربین

18- حرکت PAN

19- Traveling

20- CRAIN و لنزهای زوم

21- صحنه های پرتحرک تعقیب و گریز و زدوخورد

22- پلان سکانس

23- تلفیق نما به نما و تدوین از طریق تلفیق تکنیکهای مختلف

24- نقطه گذاری در سینما


جمعه 6 مرداد 1385
جدول زمانی برنامه ها

کانون فیلم در نظر دارد به نمایش و نقد فیلم به صورت هفتگی اقدام نماید. فیلم های انتخابی برای هر هفته و منتقدین مربوطه متعاقبا اعلام خواهد شد.

برنامه زمانی کلاس Video Art هم پس از مشخص شدن استاد مربوطه در روزهای آینده اعلام خواهد شد. برنامه زمان بندی بقیه کلاس ها و کارگاه ها نیز به شرح زیر است:

عنوان

استاد -زمان

کارگردانی

آقای فرزاد مؤتمن

یکشنبه – سه شنبه

13 - 10

نظریه ی فیلم

آقای مازیار اسلامی

یکشنبه – سه شنبه

15 - 13

کارگاه انیمیشن

آقای اردشیر عالمی

روزهای زوج

 15-13

فیلم مستند

آقای محمد تهامی نژاد

شنبه – دوشنبه

30/18 - 30/16

نقد عکس

آقای مهران مهاجر

دوشنبه 13 - 10

کارگاه عکاسی نگاتیو

آقای جواد پورسعید

یکشنبه – سه شنبه

18- 16


عناوین آخرین یادداشت ها
معرفی وبلاگ
آرشیو
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 68616